A- A+
  KURUMUMUZ

               Manisa T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu, hükümlülerin infazlarını gerçekleştirmesi, tutukluların gözetim altında tutulması ve hükümlü ve tutukluların topluma yeniden kazandırılması amacıyla yapılmış, 2014 yılında hizmete giren günümüz modern ceza infaz kurumlarından bir tanesidir.

                2014 yılında yapımı tamamlanıp faaliyete başlayan Ceza İnfaz Kurumumuz; Manisa merkeze 17 km uzaklıkta olup, 12.500 m² ‘si kapalı alan, 7500 m²’si güvenlik alanı olmak üzere toplam 20.000 m² yüzölçümüne sahiptir. Bu alanlar içinde 8 adet 10 kişilik, 62 adet 14 kişilik oda, 18 adet 1 kişilik oda, 2 adet yumuşak oda olmak üzere toplam 90 oda bulunmaktadır. Ayrıca, 1 adet kapalı spor salonu, 1 adet halı saha, 1 adet kantin, 1 adet gösteri salonu, 1 adet personel yemekhanesi, 4 adet açık görüş salonu, 6 adet eş görüş odası, 36 adet kapalı görüş kabini, 16 adet avukat görüş kabini, 1 adet kütüphane, 6 adet sınıf, 1 hobi atölyesi ve idari katttan oluşmaktadır.

            Kurumumuzda; 1 Kurum Müdürü, 3 Kurum 2. Müdürü, 1 İdare Memuru, 1 Sayman, 2 Öğretmen, 2 Psikolog, 1 Bilgisayar Teknisyeni, 1 Elektrik Teknisyeni, 1 Sıhhi Tesisat Teknisyeni, 1 Sosyal Çalışmacı, 1 Diş Doktoru, 1 Memur, 5 Sağlık Memuru, 4 Bilgisayar İşletmeni, 5 Cezaevi Katibi, 2 Hizmetli, 5 İnfaz ve Koruma Başmemuru ve 172 İnfaz ve Koruma Memuru olmak üzere toplam 209 personelimiz hizmet vermektedir.

             Ceza İnfaz Kurumumuzun hükümlü tutuklu odaları haricindeki her bölgesi 24 saat kamera sistemleriyle izlenmekte ve kayıt altına alınmaktadır. Kurumumuza 3 adet giriş olup, bu girişler personel ve ziyaretçi girişi, hükümlü/tutuklu girişi ve iaşe ve malzeme girişi olarak adlandırılmaktadır. Her girişte son teknoloji X-ray cihazları ve göz okuma sistemleri ile mevzuatlara uygun kontrollü insan ve eşya geçişleri sağlanmaktadır.

               Ceza İnfaz Kurumumuzda bulunan Hükümlü ve Tutuklular belirlenen iaşe bedelleriyle karşılık gelen 3 öğün yemek yemekte temel ihtiyaçları karşılanmaktadır. Belirlenen programlar dâhilinde açık ve kapalı spor salonlarından istifade etmektedirler. Her odaya Kapalı devre sistemi ile 22 adet TV kanalı ve 3 adet radyo kanalı yayını yapılmakta, 1 kanaldan ise duyuru, güncel filmlerden ve belgesellerden oluşan film yayını yapılmaktadır. Hobi atölyesinde el işi çalışmalarına katılmakta, el işi ürünler yapıp boş zamanlarını değerlendirmekte, bu ürünlerin satışından harçlık elde etmektedirler. Hükümlü ve Tutuklular Kurum gösteri salonlarında düzenlenen konser, konferans, tiyatro, bilgi yarışmaları, sinema gösterimleri vb. etkinliklere katılmakta, topluma yeniden kazandırılması noktasında gerekli çalışmalar yapılmaktadır.

              Ceza İnfaz Kurumumuzda birçok eğitim ve iyileştirme faaliyetleri yapılmaktadır. Bu faaliyetler sayesinde hükümlü ve tutuklunun topluma kazandırılması sağlanmakta, meslek edinmelerine yardımcı olunmaktadır.

  Adres

  ÇINARLIKUYU MAHALLESİ ÇINARLIKUYU SOKAK NO:224/D ŞEHZADELER/MANİSA

  Telefon

  0 236 265 72 32 / 33

  Faks 0 236 265 72 31

  E-Posta

  manisa.ttcikisaretadalet.gov.tr